Słoiczki Gerber z MOM – cała prawda

Posiłki Gerbera w słoiczkach dla dzieci od zawsze uchodziły za wysokiej klasy dania, które dostarczają naszym niemowlakom odpowiednią ilość witamin i minerałów. Od takich produktów wymaga się też wysokiego poziomu ich przygotowania. Co więc sądzić o MOM w dwóch słoiczkach Gerber.Wiedząc, czym jest MOM, sprawa…

Wiedząc, czym jest MOM, sprawa ta rzeczywiście może budzić mieszane uczucia. MOM to mięso oddzielane mechanicznie. Jak więc to możliwe, że szanowana marka Gerber pozwoliła sobie na wykorzystanie takiego towaru w daniach dla dzieci.

Gdy w roku 2003 te dwa dania trafiły do sprzedaży, wiele mam było oburzonych i jednocześnie zawiedzionych postawą koncernu. Jednak marka Gerber nie pozostawiła swoich klientów bez odpowiedzi. Na ich stronie internetowej można było znaleźć duże i wyraźne oświadczenie w związku z tą sprawą. Powiedziano tam między innymi, że proces mechanicznego oddzielania użyto wyłącznie wobec korpusów drobiowych, aby nadać im odpowiednią płynność, jest to więc czyste i pełnowartościowe mięso.

mom w gerber – galeria

http://www.nestle.pl/pl/media/pressreleases/mom-nutrition-2

Foto: www.dzieciowo.pl

mom w gerber

Foto: leanndavis.com

Ponadto zanim słoiczki z tymi posiłkami trafiły do sklepów, przeszły szereg badań i testów sprawdzających, czy są odpowiednie dla dzieci i nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Nie było też przypadku zatrucia po zjedzeniu tych dań. Pomimo to w 2011 roku Gerber podjęło decyzję o wycofaniu ich ze sprzedaży i zrezygnowaniu z korzystania z MOM w swoich produktach.