Nie ma szkła w polskich kaszkach Nestle!

Kaszki Nestle są na całym świecie podawane dzieciom jako wartościowy i zdrowy posiłek. Na tych kaszkach już niejedno dziecko wyrosło na silnego i zdrowego człowieka. Niestety, jakiś czas temu świat obiegła wstrząsająca wiadomość, która okazała się też poniekąd plotką. Chodzi o szkło w kaszkach Nestle.Cała sytuacja miała bardzo dziwny przebieg, bo…

Cała sytuacja miała bardzo dziwny przebieg, bo jakimś cudem z Francji znalazła się w Polsce. I nie chodziło o to, że ludzie po prostu dyskutowali o tym, co się wydarzyło we Francji. W wyniku fatalnego zbiegu okoliczności wybuchła ogólna panika w Polsce, a większość klientów sądziło, że to w polskich kaszkach znajduje się szkło. A sprawa wyglądała następująco: pewna partia kaszek o smaku bananowym była wadliwa i trafiła do sklepów we Francji. Gdy Nestle dowiedziało się, że taka sytuacja miała miejsce, natychmiast podjęto kroki, aby wycofać je ze sprzedaży i poinformować o tym klientów. Co najważniejsze, nikomu nie stała się krzywda. Jedna z klientek, która też zgłosiła tę sprawę, za pomocą portalu społecznościowego chciała ostrzec kilku znajomych przed szkłem w kaszkach.

Niestety, jej post został kilkakrotnie…

szkło w nestle

Foto: 1.bp.blogspot.com

Niestety, jej post został kilkakrotnie powielony, aż w końcu ktoś pokusił się o przetłumaczenie go na język polski. Nie omieszkał jednak wspomnieć, iż sprawa szkła w kaszkach dotyczy wyłącznie francuskich produktów, a nie polskich. I właśnie to sprawiło, że tak wiele osób przejęło się tą plotką, która była dalej przekazywana w błyskawicznym tempie. Firma Nestle, bojąc się o swój wizerunek, musiała kilkakrotnie zapewniać, że owa sytuacja nie miała miejsca w Polsce.